AktualityDominikániDominikánská rodinaKontaktyJubileum 800 let
CZ EN   >>

Kontakty kláštery
Dominikáni v médiích
Psi Páně - dokument
Růženec
Nekrolog

 

XIII. setkání české dominikánské rodiny 2013

V sobotu 19. října 2013 se uskuteční další ročník Setkání české domini­kán­ské rodiny. Místem setkání je už tradičně pražský klášter bratří domini­kánů. Setkání začíná v 9 hod. modlitbou růžence v chrámu sv. Jiljí a mší sv. od 9:30 hod.

Na loňský a letošní rok připadají významná výročí úmrtí dvou českých domini­kánů, mučed­níků 20. století, jáhna fr. Patrika Kužely OP († 1942 v Osvětimi) a sestry Marie Dolanské OP († 1943 v Ravensbrücku). Proto jsme se letošní ročník našeho setkání rozhodli věnovat jim. Bude jim věnována jak dopolední promluva fr. Dominika kardinála Duky OP, tak dvě odpolední přednášky spojené s promítáním dobových dokumentů a fotografií. Odpolední přednášky vhodně doplní informace o průběhu procesu svatořečení fr. Tomáše Týna OP.

Samozřejmě se snažíme nepřerušit každoroční přípravy na oslavy velkého jubilea řádu v roce 2016 a tak tématu letošního roku - kon­tem­pla­ce a kázání slova - bude věnován večerní program setkání.

Na setkání nebude chybět zpráva o stavu provincie, s nímž nás po obědě seznámí o. provinciál Benedikt Mohelník OP.

Večer se můžeme těšit na dvě mimořádné události: ještě před ne­špo­rami to bude obláčka Hany Kuželové, praneteře jáhna fr. Patrika Kužely OP, a jejího manžela Petra, kteří budou přijati do 5. pražského sdružení.

Po celý den bude zajištěn dětský program.

Podrobný program a další informace

 

Přijeďte v co nejhojnějším počtu, těšíme se na vás!

za Kazatelské středisko České dominikánské provincie
Ivan František Bok, organizátor setkání (sedor@op.cz)

foto
Kázání Mons. Dominika Duky OP