AktualityDominikániDominikánská rodinaKontaktyJubileum 800 let
CZ EN   >>

Kontakty kláštery
Dominikáni v médiích
Psi Páně - dokument
Růženec
Nekrolog

 

Pražský klášter se představí na veletrhu Památky 2012

Ve dnech 4. - 6. října 2012 se na výstavišti v Praze-Holešovicích uskuteční první specializovaný veletrh Památky 2012. Smyslem veletrhu je představit problematiku rekonstrukce, financování a využití památkových objektů.

Pražský klášter již několik let připravuje celkovou rekonstrukci budovy. Mnohem důležitější než obnovit zchátralou stavbu, je naplnit klášter současným životem a umět využít možnosti budovy pro poslání řádu. Stánek kláštera proto bude na veletrhu prezentovat na prvním místě činnost komunity bratří. Jednoduše a originálně ztvárněný výstavní stánek představí model rekonstruovaného kláštera, který vznikl v ateliéru arch. Josefa Pleskota, a několik nákresů spolu s fotografiemi z akcí v klášteře. Především však bude ve stánku přítomen vždy alespoň jeden bratr dominikán, který bude s návštěvníky o působení kláštera rozmlouvat.

Fr. Benedikt Mohelník OP, provinciál, je členem čestného veletržního výboru, který připravoval koncepci veletrhu. Záštitu nad veletrhem převzal také J.E. Dominik kard. Duka OP. Veletrhu se zúčastní několik dalších církevních subjektů.